Výlet do Protivína

Nevíte, kam vyrazit o víkendu? Připravujete školní výlet? Přijeďte do Protivína. Nečekaná exotika!

Protivín, to není jenom známý Pivovar Platan. Na návštěvníky se těší i Krokodýlí ZOO, kde můžete v bezpečí pozorovat desítky těchto tajemných predátorů. Čeká na vás Zoologické muzeum plné koster zvířat, expozice Jiřího Koláře, výstava exotické přírody, několik naučných stezek vedoucích krásnou jihočeskou přírodou a mnohem více.


Protivín se na své návštěvníky těší a dobře se o ně postará. Parkování zdarma na náměstí, dětské hřiště za rohem nebo příjemné informační centrum v kaplance vám jistě zpříjemní pobyt ve městě. Bude to tady bavit mámu, tátu a pochopitelně především děti! Na výletě do Protivína si společný volný čas skvěle užijete. Příjemně strávený den můžete zakončit v jedné z protivínských restaurací. Tak vzhůru na výlet!

Cestykrajem Videotour
  • Krokodýlí zoo
  • Naučné stezky
  • Exotická příroda
  • Pivovar Platan
  • Kaplanka
  • Zoologické muzeum
  • Království času

Aktuality

7leden

Vlastivědný klub v Protivíně

Schůzky budou probíhat jednou měsíčně v kavárně Gallery na protivínském náměstí. Bližší informace najdete v příloženém souboru.

9prosinec

Soutěž o nejhezčí vánoční stromek

Svůj hlas protivínskému stromku můžete dát na adrese http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/.

22červenec

Výzva - prosíme o vyplnění ankety

Názory na to, jak by se mělo promítání místního kina přizpůsobit vašim požadavkům. Anketní lístky jsou k dispozici v Městské knihovně a v Infocentru Protivín. Anketa probíhá do konce září 2013. Děkujeme za vaše názory, které „v koši neskončí“. Anetní lístek najdete v příloženém souboru.

18prosinec

Soutěž o nejhezčí vánoční stromek

Svůj hlas protivínskému stromku můžete dát na adrese http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/.

1říjen

Prodloužení výstavy

Výstava modelů hradů a zámků ze špejlí bude nadále pokračovat v letošním i příštím roce.

17prosinec

Přání

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a v roce 2012 hojnost zdraví, štěstí, lásky a radosti!

2prosinec

Hlasování o nejhezčí stromek měst

Svůj hlas protivínskému stromku můžete dát na adrese http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/.

7červenec

Pohádková kovárna

Celé léto můžete kromě pondělků navštívit selibovskou pohádkovou kovárnu. Více informací na plakátu nebo na webových stránkách.

18srpen

Cestovní ruch v Protivíně v plném proudu

Výstavní prostory kaplanky s expozicí Jiřího Koláře, kostry savců, hrady a zámky ze špejlí, navštívilo 6 000 turistů. Památník města Protivína ( muzeum) se svojí unikátní expozicí podmořského světa, savany a pouště, ale i historii, přišlo navštívit 3 360 turistů. Prázdniny a dovolená ještě nekončí, přijďte se podívat i Vy.

13srpen

Předprodej vstupenek na Zámecké babí léto

Dnes byl v Infocentru (budova Kaplanky na náměstí č. 37) zahájen předprodej vstupenek na Zámecké babí léto. Cena činí 50,- Kč. Zveme Vás během slavnosti k návštěvě výstavních prostor Kaplanky – vstupné bude v ten den za polovinu. Infocentrum Protivín dále nově nabízí 2 druhy turistických vizitek v rámci projektu www.turisticky-denik.cz.

5srpen

"Na břehu Blanice..."

To je název nové knihy Jaroslavy Pixové, která líčí krajiny, objekty a životy lidí spjatých s řekou Blanicí. Postupuje od soutoku s Otavou proti proudu až po vesnici Milenovice. Zajímavá publikace je k dispozici v novém informačním centru protivínské kaplanky.

14červenec

Turistické známky

K dispozici v Památníku města Protivína a Informačním centru města Protivína.

13červenec

Kudlanky - maskovaní predátoři

Památník města Protivína Vás do 15.8.2010 zve na ozbrojenou krásu hmyzího světa v makrofotografii talentovaného mladého fotografa přírody z Milevska Václava Skoupého. Muzeum otevřeno úterý až neděle 9-12, 13-16 hod.

11červen

Hrady ze špejlí v Pelhřimově

Největší kolekce historických objektů slepených ze špejlí od pana Ladislava Nováka z Myšence na 20. jubilejním ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov - města rekordů. Celá kolekce těchto historických objektů slepovaných ze špejlí je nyní vystavena v objektu kaplanky vedle kostela na Masarykově náměstí v Protivíně.

10červen

Školní výlety a turistická sezóna v Protivíně v plném proudu

8červen

Výstava "Krása ptačích křídel"

Zveme Vás na novou výstavu s názvem Krása ptačích křídel, která návštěvníky potěší od 8. června do 10. července 2010 v protivínském Památníku města - muzeu. Autoři Jiří Bohdal a Jan Ševčík zachytili ve svých fotografiích kouzlo a ladnou krásu ptáků v letu.

1červen

Rozšíření otvírací doby

Památník města Protivína nabízí svým návštěvníkům nově rozšířenou otevírací dobu a to úterý - neděle 9.00 - 12.00, 13.00 - 16.00 hodin.

10květen

Hrady a zámky ze špejlí

Přidána stránka informující o unikátní expozici v kaplance. Přečtěte si více informací.

19dubna

Spuštění webové prezentace

Vítejte na právě spuštěné internetové prezentaci Výlet do Protivína. Věříme, že zde najdete cenné informace a navnadí vás k navštěvě Protivína ;-)

© 2010 Výlet do Protivína - všechna práva vyhrazena
Skinhome - samolepky na zeď Skinbook - samolepka na notebook Fabrix - pouzdra na notebooky, iPady, iPody, iPhony, mobilní telefony, hard disky, fotoaparáty